Nazywam się Dina Potopakhina, urodziłam się i wychowałam na Ukrainie w Beresteczku. W moim rodzinnym domu nauczono mnie zasad poszanowania zdrowia i życia człowieka oraz otaczającej przyrody. Już w dzieciństwie prababcia i babcia pokazywały mi, jak naturalnymi metodami wzmacniać organizm, jak przyrządzać zdrowe potrawy z tego, co rośnie w zasięgu ręki i z tego, co dają nam zwierzęta, później nauczyłam się obserwować i rozumieć swoje ciało.
Dina Potopakhina

W Polsce ukończyłam dwuletnią Policealną Szkołę Medyczną w Podkowie Leśnej na kierunku Technik Masażysta, gdzie poznałam cząstkę tajników z tak ogromnej wiedzy. Po ukończe-
niu odbyłam półtoraroczny staż i praktykę w gabinecie znanego fizjoterapeuty - Krzysztofa Selenty, zdobyłam wiedzę i doświadczenie w masażu leczniczym i sportowym. W międzyczasie -- dodatkowo ukończyłam kosmetologię i uzupełniłam swoją wiedzę na kursach masażu starosłowiań-
skiego masażu moidem, gorącą czekoladą i masażu brzucha.Mam uprawnienia do wykonywania masażu leczniczego, klasycznego, relaksacyjnego, sportowego oraz drenażu limfatycznego.

Wykształcenie i praktyka zawodowa utwierdziły mnie w przekonaniu, że moja praca jest jednocześnie moją największą pasją. Niezwykle dużą satys-
fakcję czerpię z możliwości, jakie dostarcza masaż. Nie ma dla mnie większej nagrody niż świadomość, że mogę poprawić pacjentowi samopoczucie, a zwłaszcza usmieżyć ból.

Poszukiwanie nowych wyzwań i chęć stałego podnoszenia kwalifikacji sprawiły, że zainteresowałam się zdrowym odżywianiem i oczyszczaniem organizmu metodami naturalnymi. W tym celu zdobyłam specjalność naturoterapia w GWSP w Chorzowie, jednocześnie uzyskałam stopień licencjowanego terapeuty. Pracę dyplomową pisałam pod kierunkiem Prof. dr hab.n. farm Artura Stojko, który jest prekursorem apiterapii (leczenie miodem) w Polsce.

Dzięki promotorowi, miałam zaszczyt brać udział w IV Krajowej Konferencji Naukowej APITOTERAPIA—JEJ STAN OBECNY I NADZIEJA NA PRZYSŁOŻĆ, która odbyła się w Katowicach, 15 października 2016 roku.

W międzyczasie zainteresowałam się terapeutyczną wartością olejków eterycznych podjęłam współpracę z Young Living Essential Oils, oznałam i zaczęłam stosować masaż aromaterapeutyczny Raindrop Technique – Technika Kropli Deszczowych.

Kolejny etap mojego kształcenia, można powiedzieć, odbył się nieświadomie, przypomniało mi się jak moja babcia stawiała ogniowe bańki lekarskie i wtedy poczułam potrzebę pogłębienia mojej wiedzy w tym kierunku. Et voila! Udało mi się znaleźć i ukończyć szkolenie stawiania baniek ogniowych , które łączą metody ludowe narodów słowiańskich i chińskich.

“Nic tak nie wpływa na ducha jak ludzkie ciało" (~W. Gombrowicz) - Dlatego chcę, aby wszystkie Twoje mięśnie i tkanki funkcjonowały jak należy! Fascynacja ludzkim organizmem nieustannie motywuje mnie do rozwoju i podejmowania kolejnych wyzwań. Każdego z moich pacientów traktuje wyjątkowo i poświęcam całe moje zaangażowanie i wiedzę.

Osiągnięncia zawodowe